Biurowiec

WIDEODOMOFONY IP W BUDYNKACH BIUROWYCH

Kontrola dostępu jest szczególnie ważna w budynkach biurowych, zajmowanych przez wiele firm. Każdego dnia przewijają się tam setki ludzi (pracowników i gości), z których każdy powinien mieć dostęp jedynie do określonych pomieszczeń. W biurowcach znakomicie sprawdzają się zbiorcze domofony IP.

Przy wejściach do budynku na ogół umieszczane są domofony IP zbiorcze – dzięki temu odwiedzający może skontaktować się bezpośrednio z recepcją firmy, którą chce odwiedzić. Dedykowany przycisk na panelach domofonów pozwala również na kontakt z portierem. Domofony IP serii A wyposażone są w czytnik RFID, co pozwala na otwieranie drzwi przez pracowników posiadających imienne karty lub breloki.
Na recepcji każdej z firm wynajmującej powierzchnię w biurowcu zamontowane są panele wewnętrzne Derso, które są wykorzystywane do prowadzenia rozmów i otwierania drzwi. Dodatkowo, rozmowa może być przekierowana na komputer, telefon IP czy telefon komórkowy – np. po godzinach pracy firm w biurowcu przyciśnięcie każdego przycisku łączy z portierem.

Kolejną ważną funkcją domofonów IP Derso jest możliwość integracji z systemami monitoringu IP (CCTV IP).  Obraz z kamery wideodomofonu IP Derso może być nagrywany i przetwarzany przez rejestrator sieciowy (NVR) obsługujący strumieniowanie po RTSP. Zastosowanie rejestratora sieciowego umożliwia dostęp do wszystkich funkcji związanych ze zdalnym nadzorem nad budynkiem firmy: zapis obrazu, detekcja ruchu czy wysłanie e-mail z obrazem z kamery wideodomofonu IP.

Do zarządzania systemem domofonów IP polecamy program Derso Management Software. Pozwala on między innymi na:

  • rejestrację godziny wejścia i wyjścia na teren obiektu – każdy z pracowników ma imienną kartę, program zapisuje godzinę otworzenia drzwi przy użyciu każdej z kart
  • archiwizację godziny połączenia wraz ze zdjęciem osoby dzwoniącej oraz z informacją, czy drzwi zostały otwarte
  • możliwość wysłania krótkich wiadomości tekstowych na każdy z paneli wewnętrznych domofonu

Zastosowane produkty:

AKUVOX R29

Akuvox R29S Smart Intercom

Akuvox R29 to wideodomofon z ekranem dotykowym 7” z funkcją rozpoznawania twarzy, przeznaczony do budynków zajmowanych przez wielu lokatorów. Znakomicie sprawdza się zarówno w biurowcach jak i budynkach mieszkalnych.

AKUVOX C17

Panel wewnętrzny współpracuje z dowolnym wideodomofonem IP, możliwa jest również komunikacja pomiędzy panelami pracującymi w ramach jednego systemu. Monitory 10” Akuvox mają wbudowaną prosta centralę PBX co umożliwia budowę systemu interkomowego.

AKUVOX SMCD

Oprogramowanie do zarządzania wideodomofonami i panelami wewnętrznymi, posiada m.in. funkcje rejestracji godzin otworzenia drzwi

Często zadawane pytania związane z wideodomofonami IP  biurowcach

Tak, wszystkie dane z SDMC mogą zostać wyeksportowane w formacie CSV.

Domofony analogowe są tylko pozornie tańsze. Domofony IP pracują na infrastrukturze sieciowej, która w wielu przypadkach jest już położona w budynku. Koszt budowy drugiej instalacji na potrzeby domofonów jest na ogół kilkunastokrotnie wyższy niż różnica w cenie domofonu IP i analogowego.

Oprócz tego, wideodomofony IP oferują wiele funkcji, które są niedostępne dla standardowych domofonów analogowych.

Jeżeli cały obiekt pokryty jest siecią WiFi, przekierowanie następuje po sieci lokalnej (p2p). Jeżeli natomiast całość terenu nie jest pokryta siecią WiFi, rozmowę można przekierować korzystając z sieci GSM i wirtualnej centrali VoIP.

Tak, panel wewnętrzny może obsługiwać rozmowy z kilku wideodomofonów IP. Jednak jeżeli któryś z domofonów jest w danym momencie połączony z panelem wewnętrznym, pozostałe domofony nie będą mogły się z nim połączyć.

Tak, korzystając z paneli wewnętrznych można dzwonić na każdy inny panel wewnętrzny. Panele wyposażone są w kamerę, co umożliwia również wideo rozmowę.

Polecamy model Akuvox E11 lub Akuvox R20A. Wideodomofony IP wyposażone w czytnik RFID. Pozwoli on pracownikom na wchodzenie do biura przy użyciu imiennych kart RFID.

Tak, oprócz paneli wewnętrznych, domofon może dzwonić na dowolne urządzenia, nie tylko telefon. Równie dobrze domofon może połączyć się z telefonem komórkowym, komputerem czy telefonem IP.