Domofony IP Derso w obiektach rozproszonych

Obiekty wielu firm i instytucji rozproszone są na terenie całego miasta, kraju a nawet świata. Jeżeli obiekt odwiedzany jest przez gości, praktycznie zawsze musi znajdować się tam portier. Zastosowanie techniki IP pozwala na podłączenie wszystkich obiektów do jednego, centralnego centrum nadzoru i obsługę ich przez jednego portiera, który po odebraniu domofonu może zobaczyć obraz z kamery i otworzyć gościowi drzwi. Obsługa budynków przez jednego portiera pozwala na znaczne obniżenie kosztów, a w przypadku budynków do tej pory nienadzorowanych podnosi ich bezpieczeństwo.

Derso domofony ip w obiektach rozproszonych

Do zdalnego nadzoru nad obiektami rozproszonymi zastosować można zarówno domofony IP indywidualne jak i zbiorcze. Zastosowanie domofonu zbiorczego pozwala na przypisanie niektórych przycisków do pracowników pracujących w budynku, natomiast po naciśnięciu przycisku łączącego z portierem lub po za godzinami pracy, rozmowa zostanie przekierowana do centrum nadzoru. W przypadku indywidualnego wideodomofonu IP po naciśnięciu przycisku następuje połączenie z portierem. Domofony IP Derso wyposażone są w czytnik RFID, dzięki czemu pracownicy mogą otworzyć drzwi przy pomocy karty czy breloka.

Wideodomofony IP Derso wyposażone są w kamery strumieniujące obraz po RTSP, co pozwala na ich integrację z monitoringiem wizyjnym w technice IP (CCTV IP) lub wyświetlanie obrazu na komputerze. Zastosowanie rejestratora sieciowego umożliwia dostęp do wszystkich funkcji związanych ze zdalnym nadzorem nad budynkiem np. zapis obrazu, zdalny dostęp do danych zapisanych w pamięci rejestratora, detekcja ruchu czy wysłanie e-mail z obrazem z kamery wideodomofonu IP.

Do centralnego zarządzania systemem domofonów proponujemy program Derso Management Software. Umożliwia on m.in. archiwizację daty i godziny połączeń wraz ze zdjęciem dzwoniącego czy rejestrację godziny otworzenia drzwi przy użyciu kart RFID.

Zastosowane produkty

Wideodomofon Derso C3Monitor portieraDerso Management Software

Wideodomofony przeznaczone do małych firm i wszelkiego rodzaju instytucji. Wbudowany czytnik RFID umożliwia wejście na teren obiektu uprawnionym osobom.Monitor portiera umożliwia m.in podgląd obrazu z kamery wideodomofonów oraz zdalne otworzenie drzwi. Z jednego monitora można obsługiwać do 9999 wideodomofonów IP.Oprogramowanie do zarządzania wideodomofonami i panelami wewnętrznymi, posiada m.in. funkcje rejestracji godzin otworzenia drzwi

Często zadawane pytania związane z wideodomofonami IP Derso w obiektach rozproszonych

Czy dane dotyczące godziny otworzenia drzwi przy użyciu karty RFID mogą być zastosowane do pomiaru czasu pracy?

Tak, Derso Management Software umożliwia przypisanie karty do osoby oraz zapis godziny użycia karty. Dane mogą zostać wyeksportowane w formacie .xls.

Czy wideodomofon IP Derso będzie współpracował z rejestratorem cyfrowym firmy (nazwa producenta)?

Kamery w wideodomofonach Derso współpracują z każdym NVR obsługującym kamery strumieniujące po RTSP

Czy portier może odbierać rozmowy z domofonów korzystając z telefonu komórkowego?

Tak, jednak nie będzie miał wtedy dostępu do obrazu z kamery. W przypadku instalacji rozproszonych polecamy wyposażenie centrum nadzoru w monitor portiera, który umożliwia pełne wykorzystanie możliwości systemu Derso.

Czy obsługi programu Derso Management software potrzebne są szkolenia?

Nie, interfejs programu jest na tyle prosty, że po przeczytaniu instrukcji może być obsługiwany przez każdego. Program wymaga jednak jednorazowej konfiguracji przez instalatora wdrażającego domofony IP Derso.