Obiekty rozproszone

WIDEODOMOFONY IP W OBIEKTACH ROZPROSZONYCH

Obiekty wielu firm i instytucji rozproszone są na terenie całego miasta, kraju a nawet świata. Jeżeli obiekt odwiedzany jest przez gości, praktycznie zawsze musi znajdować się tam portier. Zastosowanie techniki IP pozwala na podłączenie wszystkich obiektów do jednego, centralnego centrum nadzoru i obsługę ich przez jednego portiera, który po odebraniu domofonu może zobaczyć obraz z kamery i otworzyć gościowi drzwi. Obsługa budynków przez jednego portiera pozwala na znaczne obniżenie kosztów, a w przypadku budynków do tej pory nienadzorowanych podnosi ich bezpieczeństwo.
Do zdalnego nadzoru nad obiektami rozproszonymi zastosować można zarówno domofony IP indywidualne jak i zbiorcze. Zastosowanie domofonu zbiorczego pozwala na przypisanie niektórych przycisków do pracowników pracujących w budynku, natomiast po naciśnięciu przycisku łączącego z portierem lub po za godzinami pracy, rozmowa zostanie przekierowana do centrum nadzoru. W przypadku indywidualnego wideodomofonu IP po naciśnięciu przycisku następuje połączenie z portierem. Domofony IP wyposażone są w czytnik RFID, dzięki czemu pracownicy mogą otworzyć drzwi przy pomocy karty czy breloka. Wideodomofony IP wyposażone są w kamery strumieniujące obraz po RTSP, co pozwala na ich integrację z monitoringiem wizyjnym w technice IP (CCTV IP) lub wyświetlanie obrazu na komputerze. Zastosowanie rejestratora sieciowego umożliwia dostęp do wszystkich funkcji związanych ze zdalnym nadzorem nad budynkiem np. zapis obrazu, zdalny dostęp do danych zapisanych w pamięci rejestratora, detekcja ruchu czy wysłanie e-mail z obrazem z kamery wideodomofonu IP.

Zastosowane produkty:

Wideodomofon Akuvox R28A

Wideodomofony przeznaczone do małych firm i wszelkiego rodzaju instytucji. Wbudowany czytnik RFID umożliwia wejście na teren obiektu uprawnionym osobom.

Stacja Portierska Akuvox VP-R48G

akuvox-vp-r48gmaly

Stacja portierska umożliwia m.in podgląd obrazu z kamery wideodomofonów oraz zdalne otworzenie drzwi.

Akuvox SDMC

Oprogramowanie do zarządzania wideodomofonami i panelami wewnętrznymi, posiada m.in. funkcje rejestracji godzin otworzenia drzwi.

Często zadawane pytania związane z wideodomofonami IP w obiektach rozproszonych

Tak, SDMC umożliwia przypisanie karty do osoby oraz zapis godziny użycia karty. Dane mogą zostać wyeksportowane w formacie csv.

Kamery w wideodomofonach Derso współpracują z każdym NVR obsługującym kamery strumieniujące po RTSP

Tak, jednak nie będzie miał wtedy dostępu do obrazu z kamery. Możliwe jest przekazanie połączenia na aplikację mobilną, która nie ma tego ograniczenia.  W przypadku instalacji rozproszonych polecamy wyposażenie centrum nadzoru w stację portierską, która umożliwi pełne wykorzystanie możliwości systemu.

Nie, interfejs programu jest na tyle prosty, że po przeczytaniu instrukcji może być obsługiwany przez każdego. Zaleca się wykonanie jednorazowej konfiguracji przez instalatora wdrażającego domofony IP.