Wideodomofony IP Derso w blokach i na osiedlach zamkniętych

Każdy nowo budowany blok wielorodzinny musi być obecnie wyposażony w infrastrukturę sieciową. Umożliwia to zastosowanie w blokach i na osiedlach domofonów IP, eliminując konieczność kablowania budynku pod osobną instalację domofonową tym samym obniżając koszty inwestycji. Dodatkowo, domofony IP Derso posiadają wiele funkcji niedostępnych dla tradycyjnych domofonów analogowych, takich jak przekierowanie rozmowy na dowolny numer telefonu czy integracja z monitoringiem IP.

Derso domofony ip na osiedlach zamknietych

Zbiorcze wideodomofony IP Derso to domofony przeznaczone do bloków wielorodzinnych. Umożliwiają dzwonienie do praktycznie dowolnej liczby lokatorów (9999), a mieszkańcy mogą otwierać drzwi wpisując kod lub przy pomocy kart i breloków RFID. Domofony IP z zbiorcze posiadają również przycisk, naciśnięcie którego powoduje połączenie z portierem lub ochroną osiedla. Ponieważ system domofonowy podłączony jest do Internetu, naciśnięcie przycisku może wywołać połączenie z siedzibą firmy ochroniarskiej oddalonej o kilkaset kilometrów od osiedla.

Mieszkańcy odbierają rozmowy z wideodomofonu Derso korzystając z paneli wewnętrznych. Panele umożliwiają również podgląd obrazu z monitoringu IP osiedla, przekierowanie rozmowy na dowolny numer telefonu (w przypadku gdy w mieszkaniu nie ma żadnego lokatora) i prowadzenie wideo-rozmów z innymi mieszkaniami lub ochroną. Dla wideodomofonów IP Derso dostępna jest darmowa aplikacja na Androida i iOS pozwalająca odbierać rozmowy i otwierać drzwi z telefonu komórkowego.
Dodatkowo, możliwe jest zainstalowanie Derso Management Software – programu zarządzającego systemem wideodomofonów IP Derso. Umożliwia on m.in. rejestrację godziny otwarcia drzwi przy użyciu karty/żetonu RFID, archiwizację godziny połączenia wraz ze zdjęciem osoby dzwoniącej czy wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych na każdy z paneli wewnętrznych domofonu

Kolejną ważną funkcją domofonów IP Derso jest możliwość integracji z systemami monitoringu IP (CCTV IP).  Obraz z kamer IP może być na żywo wyświetlany na panelach wewnętrznych Derso. Z kolei obraz z kamery wideodomofonu IP Derso może być nagrywany i przetwarzany przez rejestrator sieciowy (NVR) obsługujący strumieniowanie po RTSP. Zastosowanie rejestratora sieciowego umożliwia dostęp do wszystkich funkcji związanych ze wideo nadzorem: zapis obrazu, detekcja ruchu czy wysłanie e-mail z obrazem z kamery wideodomofonu IP. Integracja systemu domofonowego z CCTV IP jest szczególnie ważna w przypadku osiedli, gdzie każdego dnia przewija się wiele osób i dość często dochodzi do aktów wandalizmu.

Zastosowane produkty

Wideodomofon Derso A3Panel wewnętrzny 7″Monitor portiera
Derso A3 to wideodomofon z klawiaturą numeryczną, przeznaczony do budynków zajmowanych przez wielu lokatorów. Znakomicie sprawdza się zarówno w biurowcach jak i budynkach mieszkalnychPanel wewnętrzny współpracuje z dowolnym wideodomofonem Derso, możliwa jest również komunikacja pomiędzy panelami pracującymi w ramach jednego systemuMonitor stosowany jest na osiedlach zamkniętych, w biurowcach i w instytucjach, gdzie obecny jest portier. Urządzenie umożliwia rozmowę z dzwoniącymi, oraz komunikację z panelami wewnętrznymi

Często zadawane pytania związane z wideodomofonami IP Derso w blokach i na osiedlach zamkniętych

Jaki domofon zastosować przy bramie wjazdowej?

Jeżeli domofon ma służyć jedynie do połączenia z ochroną polecamy domofon IP Derso C3. Jeżeli wjeżdżający powinien mieć możliwość komunikacji z dowolnym mieszkańcem, należy zastosować domofony zbiorcze z serii A

Wideodomofony analogowe są tańsze. Nie lepiej je zastosować?

Obecnie każdy nowo budowany blok musi być wyposażony w infrastrukturę teleinformatyczną. Zastosowanie wideodomofonów IP eliminuje konieczność budowy osobnej instalacji domofonowej. Koszt okablowania jest na ogół kilkunastokrotnie wyższy niż oszczędność na różnicy w cenie między domofonem analogowym a domofonem IP. Dodatkowo, domofony IP oferują wiele funkcji niedostępnych dla domofonów analogowych.

Ochroniarz dość często chodzi po terenie obiektu. Jak najlepiej zrealizować odbieranie rozmów na telefonie komórkowym?

Jeżeli cały obiekt pokryty jest siecią WiFi, przekierowanie następuje po sieci lokalnej (p2p). Jeżeli natomiast całość terenu nie jest pokryta siecią WiFi, rozmowę można przekierować korzystając z sieci GSM i wirtualnej centrali VoIP.

Czy panel wewnętrzny będzie współpracował z kamerami od (nazwa producenta)?

Panel wewnętrzny współpracuje z każdą kamerą pracującą w standardzie Onvif.

Czy możliwa jest komunikacja pomiędzy panelami wewnętrznymi?

Tak, korzystając z paneli wewnętrznych można dzwonić na każdy inny panel wewnętrzny. Panele wyposażone są w kamerę, co umożliwia również wideo rozmowę.

Co to jest centrala VoIP i do czego jest wykorzystywana w systemie Desro?

Centrala VoIP pozwala na zestawienie połączenia pomiędzy domofonem IP Derso a urządzeniem z którym ma się on połączyć. Jeżeli domofon IP pracować ma lokalnie (tak jak standardowe domofony analogowe – naciśnięcie przycisku powoduje dzwonienie panelu w domu) to zastosowanie centrali VoIP nie jest konieczne. Jeżeli natomiast rozmowy z domofonu przekierowywane mają być na urządzenia pracujące po za domem (telefony komórkowe, telefony stacjonarne, itd.) to do połączenia należy użyć z centrali VoIP. Za niewielką miesięczną opłatą skorzystać można z central udostępnianych przez  providerów telefonii VoIP.

Czy obraz z kamery wideodomofonu może być rejestrowany na rejestratorze sieciowym firmy (nazwa producenta)?

Kamery w wideodomofonach Derso współpracują z każdym NVR obsługującym protokół RTSP.

Czy możliwe jest podłączenie domofonu przy użyciu światłowodu?

Tak, jednak domofony IP Derso nie mają gniazda pozwalającego na bezpośrednie wpięcie patchcordu światłowodowego. Należy zastosować media-konwerter (światłowód – skrętka).