Derso iSpeaker - system rozgłoszeniowy IP / system nagłośnienia IP

Miło nam poinformować o kolejnej nowości w portfolio Derso. Derso IP Speaker to urządzenie transmitujące dźwięk w sieciach IP, które umożliwia budowę systemów rozgłaszania oraz przesyłania dźwięku na duże odległości. Derso IP Speaker znajduje zastosowanie w budowie systemów nagłośnienia sal wykładowych, systemach ewakuacyjnych, czy odtwarzaniu komunikatów dźwiękowych w obiektach rozproszonych (np. sklepy, przystanki autobusowe).

System rozgłoszeniowy IP Derso IP Speaker

Derso IP Speaker stosowany jest w rozległych systemach nagłośnienia lub systemach rozgłoszeniowych IP. Ze względu na zastosowanie techniki IP do przesyłania dźwięku, możliwa jest transmisja na praktycznie dowolną odległość. Przykładowo, komunikat głosowy lub reklama odtworzona w kilkunastu sklepach spożywczych rozmieszczonych na terenie całego kraju może być nadawana z głównego biura firmy znajdującego się w Warszawie. Innym ciekawym zastosowaniem Derso IP Speaker jest wdrożenie które opracował jeden z polskich przewoźników autokarowych – Derso IP Speakery rozmieszczone są na przystankach i dworcach autobusowych, a komunikaty dla podróżnych dotyczące np. opóźnień autokarów nadawane są z siedziby firmy przez dyspozytora.


IP Speakery mogą być również stosowane w budynkach o dużej powierzchni (szkoły, galerie handlowe, lotniska, biurowce, hotele). Dzięki pracy w technice IP, urządzenie umożliwia budowę systemu nagłośnienia w oparciu o istniejącą w budynku sieć LAN. Znacznie upraszcza to projektowanie instalacji teletechnicznych w obrębie budynku i ogranicza koszty instalacji.

Przykładowa instalacja oparta o Derso IP Speakery. Dyspozytor może nadawać komunikaty głosowe, które odtwarzane są na każdym z przystanków autobusowych.

Derso IP Speaker umożliwia dwustronną komunikację z wykorzystaniem protokołu SIP. Komunikaty dźwiękowe mogą być nadawane bezpośrednio z dowolnego urządzenia zgodnego z protokołem SIP (telefon IP, program zainstalowany na komputerze lub aplikacja na smartfonie, domofon IP, itd.) lub przez centralę IP / serwer SIP transmitujący komunikaty do wielu IP Speakerów jednocześnie lub do wybranych urządzeń (np. strefy, w której znajduje się kilka IP Speakerów). Do IP Speakera podłączyć można mikrofon i głośniki (2 x wyjście 3.5 mm) oraz wzmacniacz analogowy, co umożliwia integrację z istniejącymi systemami nagłośnienia w obiekcie.


Urządzenie wyposażone jest w cztery programowane piny wyjściowe, których działanie może zostać określone przez użytkownika (np. wyjście przekaźnikowe, zapalające światło w pomieszczeniu, kiedy rozpoczyna się transmisja dźwięku, wyjście przekaźnikowe umożliwiające otworzeni drzwi, itd.). Derso IP Speaker może być zasilany przez PoE lub przy pomocy zasilacza 5V (dołączony w zestawie). Urządzenie wyposażone jest we wbudowany wzmacniacz o mocy 2.5W.

Więcej informacji i dane techniczne w karcie produktu Derso IP Speaker. Jeżeli są Państwo zainteresowani urządzeniem zapraszamy do kontaktu z nami.